Halı Yıkama Makinası



Halı yıkama makinası, tam otomatik, raylı sistem veya manuel olarak üretilmektedir. Otomatik halı yıkama makinası, endüstriyel alanlarda kullanılan, halıları sahip olduğu büyük fırçalar ile yüksek basınçta ve doğru kimyasal salımı ile yıkama özelliğine sahip makinalardır. Otomatik halı yıkama makinaları ve özelliklerinin bulunduğu bu kategoriden işinize ve kapasitenize en uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bu sayfada bulunan tüm ürünler çeşitli özelleştirmeler ile sizlere sunulabilir. Otomatik halı yıkama makinası fiyatları gelişen sektör ile birlikte yeni özelleştirmelere göre değişiklik gösterebilir. Makinada kullanılacak fırça sayısı, uzunluk gibi ihtiyaca uygun seçeneklerle, model model üretilmektedir. Tamamen kendi fabrikamızda yılların verdiği birikim ve tecrübelerle tamamı yerli üretim olan makinelerimiz 2 yıl garanti ve 10 yıl parça bulundurma garantisi ile geniş servis ağımızla hizmetinizdedir.
Tam otomatik halı yıkama makinası 2,60 metre veya 3,20 metre genişliğinde 5 – 7 metre tezgah boyunda makinalar olup yıkama alanının büyüklüğü sayesinde aynı anda 3 halıyı birden yıkama imkanı sunar. Yıkama süresi bilgisayara yüklediğiniz programa göre ortalama 15 dk.’dır. Saatte 6 KW – 10 KW elektrik harcar.
Otomatik halı yıkama makinası fiyatları ve halı yıkama makinası özellikleri ile ilgili müşteri destek hattı 0232 433 55 65 'i arayabilir ve bilgi talep edebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz, bölgesel özelliklerinizi de göz önünde bulundurup, ihtiyacınıza en uygun makineyi seçmenizde size yardımcı olacaktır. Bölgenizde ilinizde makinelerimizi kullanan tesisleri giderek yerinde incelemek ve fikir sahibi olmak için satış temsilcilerimizle iletişime geçiniz.


ÇALIŞMA PRENSİBİ:

Yıkanacak olan halı, otomatik halı yıkama makinası'nın platformuna yerleştirilir. Halı, halı yıkama makina platformuna serildikten sonra makinanın kumanda panosundan halının ne kadar süre deterjanla yıkanacağı kaç dakika fırçalama yapacağı ne kadar durulama yapacağı girilerek start düğmesine basılır ve makina halı yıkama işini bitirene kadar beklenir. (Bu yıkama yapılırken de daha önceden yıkanmış halının halı sıkma makinesinde sıkılıp asılması için elemana zaman kazandırılmış olur).

OTOMATİK HALI YIKAMA MAKİNASI'NIN AVANTAJLARI:

• Otomatik halı yıkama makinası içerisinde bulundurduğu fırçalı halı yıkama sistemi sayesinde yaklaşık üç kişilik elemanın yapacağı işi yapar.
• Otomatik halı yıkama makinesinin deterjan ve su püskürtme sistemi otomatik olduğu için çok tasarrufludur, halı yıkama maliyetiniz çok uygun fiyata gelir.
• Otomatik halı yıkama makinası fırçalama sistemi otomatik kontrollü olduğu için atlama yapmaz, halının her yerinin eşit şekilde fırçalanmasını sağlar.
• Brs 260 kumanda panosundaki özel düğmeler sayesinde halı, yıkama esnasında halıdan çıkmayan inatçı lekelerin bulunduğu yerlere gelindiğinde özel olarak daha fazla çalıştırma imkanı vererek derinlemesine temizlik sağlar.

Kullanma Kılavuzu
Genel Bilgiler

Temizlik makinaları sektöründeki 20 yıllık tecrübemiz ile ürettigimiz tam otomatik halı yıkama makinası. Halı yıkama fabrikaları için otomatik halı yıkama makinası. Yeni tasarladığımız otomatik halı yıkama makinası ile aynı anda üç tane halı yan yana yıkanabilmektedir.
• bilgisayarlı kullanım sayesinde minumum işçilik maliyeti
• yatay fırçalama ile halı temizlemede mükemmel sonuç
• alan tasarrufu sağlayan yere kurulabilen sistem
• su,kimyasal ve işçilikten tasarruf
• halının kirlilik durumuna göre ayarlanabilir yıkama süresi
• ayarlanabilir su ve deterjan kontrolu
• Otomatik halı yıkama makinasını tek elemanla kullanım olasılığı
• fırçalamada şanjumanlı fırça motor sistemi
• tercihinize göre 3 veya 4 fırçalı makina modelleri
• ayarlanabilir halıya baskı kuvveti özelliği


HALI YIKAMA MAKİNALARI KULLANIMI
Otomatik halı yıkama makinası bilgisayar kontrollü, programlanabilir tam otomatik halı yıkama makinesidir. Otomatik halı yıkama makinası Tübitak işbirliği ile geliştirilmiş halı yıkamada son teknoloji ürünüdür. Otomatik halı yıkama makinesi bilgisayar ile programlanabilme sayesinde deterjanı, suyu ve elektriği en verimli şekilde kullanarak 6 m2 halıyı yaklaşık 50 Ykr gibi rekabetçi maliyete yıkayabilmektedir.
Otomatik halı yıkama makinesi işlemi elemanın halı veya halıları halı yıkama platformuna yerleştirip makinenin start düğmesine basarak işlemi başlatmaktadır. Ortalama 4 - 5 dakika içerisinde işlem sonlanmaktadır. Halı yıkamada bulunan personel yıkama sırasında diğer işlemlerini de yapabilmektedir. Örneğin; Halı sıkma, kurutma, paketleme işlerini gerçekleştirebilmektedir. Otomatik halı yıkama makinası saatte 6.9 kw ortalama elektrik tüketmektedir. Bu süre içerisinde 100 m2 halı yıkayabilmektedir.
Otomatik halı yıkama makinası nın ortalama olarak su tüketimi ise 300 - 500 litre arasında değişmektedir. Otomatik halı yıkama makinası deterjan ve su tüketimi için makine de mevcut bir program seçebileceğiniz gibi kendiniz kullanmak istediğiniz miktara göre bu programlamayı yapabilirsiniz. Tercihleriniz hafızaya alınır ve istediğiniz miktarda da su ve deterjan tüketimi imkanı sağlanmaktadır. Otomatik halı yıkama makinası 3 veya 4 adet fırça halının üzerinde etkin bir baskı kurarak hem enine hem de boyuna aynı anda hareket ederek dakika da her 3 fırçada ayrı ayrı dakikada 170 (defa) devir dönerek halıları enine ve boyuna etkin bir şekilde çapraz şekilde ovalamaktadır.
Otomatik halı yıkama makinası aynı şekilde geri dönüşte de bu ovalama işlemi ters şekilde devam ederek her yönden fırçalanması sağlanmaktadır. Bu işlemleri sırasını aksatmadan eksiksiz olarak binlerce kez tekrarlama özelliğine sahiptir. Otomatik halı yıkama makinası bir sefer fırçalamayla çıkmayacak ağır kirler üçüncü veya daha fazla fırçalamalarda ve bu süre içerisinde kimyasal ve suyun etkisiyle rahatlıkla temizlenebilmektedir.
Otomatik halı yıkama makinası meyilli zemine kurulan makine fırçalamayla tam olarak çıkmayan hav, tüy ve saçları sürükleyerek halıdan uzaklaştırıldığından halı yıkandıktan sonra gel beri (tırmık) ile çekilmesine de gerek yoktur.




Detaylı bilgi almak isterseniz aşağıda formu doldurup gönderin, müşteri temsilcimiz sizi hemen arasın.
Veya formun altında yer alan detaylı açıklamaları okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.




Whatsapp Bilgi