Halı Sıkma MakinasıHalı sıkma makinası, tekerlekli veya amortisör ayaklı, krom tamburlu, son sistem halı sıkma makinalarıdır. Halı yıkama işleminin en can alıcı noktalarından birisi de halı sıkma işlemidir. Yıkanan halıların bir an önce kuruması bu makina ile sağlanır.

Bu makina battaniye sıkma, yorgan sıkma, yolluk ve paspas sıkma makinası olarak da kullanılabilir. Tekerlekli veya amortisör ayaklı olarak seçilebilir. Birinci kalite 3 mm krom tamburu ile yüksek devirlerde rahatlıkla kullanılabilir. % 95 kuruluk elde edebilen makinalarımızın üretiminde her adımdaki malzeme seçiminde 1. kalite seçimler yapılmaktadır. Müşteri temsilcilerimizden daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.
Halı yıkama fabrikaları için özel olarak imal edilmiş olan Kartek boru ve rulo tip halı sıkma makinaları yıkanan halıları mükemmel bir şekilde sıkar, sıkma sırasında durulama olanağı tanır ve kurutmaya en yakın nemliliğe ulaştırır. Sanayi elektriği ile çalışma olanağında üretilen makinalarımız halı yıkama firmalarının vazgeçilmezidir ve kaliteli malzeme ile üretildiği için dayanıklıdır. Halı yıkama makinalarımız ile yıkama sonrası sıkma ve kurutma işlemiyle birlikte 2-3 saat içerisinde müşterinize teslim etmeye hazır hale gelmektedir. Böylelikle zaman, işçilik ve maaliyet kazancınız doğacaktır. Sıkma işlemi yapacağınız halıların boyutuna göre özel olarak üretilen halı sıkma makinası her boyuta uygun seçenekleriyle halı yıkama firmalarına profesyonel destek sağlamaktadır. Son teknoloji hava kanalları ile sıkma süresinin en aza indirildiği makina seçerken dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir

Makina Alırken Nelere Dikkat Etmelidir ?


Her satın alma işleminde de olduğu gibi ihtiyacımız olan doğru bilgi, işletmenizin hangi kriterlere sahip olduğu ve sahip olduğunuz müşteri potansiyelinin tam olarak ne istediğine göre değişiklik gösteren makina seçiminde hata yapma olasılığını azaltır.
Tavsiye edilen makinanın devri en az 1200 ve üzeri olmalıdır. Böylelikle %95'e kadar nem azaltmak mümkün olabilir. Tamburunun kalınlığı 3 mm ve krom olmalıdır. Böylelikle sağlıklı sıkma işlemi makinayı yormadan gerçekleşir.
Makina seçiminde ölçüler bölge halkının genellikle kullandıkları halı boyutlarına göre değişmektedir.

Özellikleri
Makinanın kalbi sayılan motorlar, uzun yıllar hizmet verecek şekilde üretilir. Şanzımanından kayışına kadar her ayrıntısı üretim mühendislerimiz tarafından hassas şekilde kontrol edilerek kullanılır.

Makinanın diğer önemli parçası tambur, gerçek krom kullanılarak, uzun yıılar paslanma yapmadan kullanılabilmek üzere tasarlanır.

Kapak kavrama sistemi
• Makine sessiz ve titreşimsiz çalışır
• Boru tipi makina, rulo halı sıkma şekli nedeniyle halıya hiçbir zarar vermez
• Bu makinayla sıkılan halılarda %98 kuruluk sağlanır
• Halı sıkma makinasında , halı durulama makinası özelliği mevcuttur
• Halı sıkma makinası, kuruma sırasında suyun saçaklardan akmasına engel olarak mükemmel saçak temizliği elde edilmesine yardımcı olur
• Zaman ve işçilik verimi artar
• Halı yıkama sonrası kir kusması olmaz
• Deterjan kalıntıları olmaz
• Halılarda deformasyon, kırılma gibi sorunlar olmaz
• Halılar uzun süre nemli kalmadığı için halılarda kötü koku olmaz


Kurulum

• Makine düz bir zemin üzerine teraziye alınmış şekilde kurulmalıdır. Cihazınızı kurarken güç ve voltajının şebekenize uygun olup olmadığını kontrol ediniz.


Kullanım
• Yönetmeliklere göre elektrik bağlantısı yapıldıktan sonra halı tanbur içine iki ucu denk ve dönme yönünde yerleştirilmelidir. Aksi taktirde makina balanstan dolayı zıplayıp kendine, insanlara ve çevreye zarar verebilir.
• Bu şekilde halı yerleştirildikten sonra açma kapama düğmesi yardımı ile makineye hareket verilir. 5-6 dakika çalıştıktan sonra stop edilir, tamburun dönmesi tamamen durunca kapak açılarak halı alınır ve bir süre havalandırmaya bırakılır.
Detaylı bilgi almak isterseniz aşağıda formu doldurup gönderin, müşteri temsilcimiz sizi hemen arasın.
Veya formun altında yer alan detaylı açıklamaları okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.
Whatsapp Bilgi