Halı Sıkma Makinası


Halı sıkma makinası olarak kullanılmak üzere üretilen makinalarımız, battaniye sıkma, yorgan sıkma, yolluk ve paspas sıkma makinası olarak da kullanılabilir. Tekerlekli veya amortisör ayaklı olarak seçilebilir. Birinci kalite 3 mm krom tamburu ile yüksek devirlerde rahatlıkla kullanılabilir. % 95 kuruluk elde edebilen halı sıkma makinaları üretiminde her adımdaki malzeme seçiminde 1. kalite seçimler yapılmaktadır. Müşteri temsilcilerimizden daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.
Profesyonel halı yıkama fabrikaları için özel olarak imal edilmiş olan Kartek boru ve rulo tip halı sıkma kurutma ve durulama makinası yıkanan halıları mükemmel bir şekilde sıkar, sıkma sırasında durulama olanağı tanır ve kurutmaya en yakın nemliliğe ulaştırır. Sanayi elektriği ile çalışma olanağında üretilen halı sıkma makinalarımız halı yıkama firmalarının vazgeçilmezidir ve kaliteli malzeme ile üretildiği için dayanıklıdır. Halı yıkama makinalarımız ile yıkama sonrası sıkma ve kurutma işlemiyle birlikte 2-3 saat içerisinde müşterinize teslim etmeye hazır hale gelmektedir. Böylelikle zaman, işçilik ve maaliyet kazancınız doğacaktır. Sıkma işlemi yapacağınız halıların boyutuna göre özel olarak üretilen makiinelerimiz her boyuta uygun seçenekleriyle halı yıkama firmalarına profesyonel destek sağlamaktadır. Son teknoloji hava kanalları ile sıkma süresinin en aza indirildiği halı sıkma makinası seçerken dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir

Halı Sıkma Makinası Alırken Nelere Dikkat Etmelidir ?


Her satın alma işleminde de olduğu gibi ihtiyacımız olan doğru bilgi, işletmenizin hangi kriterlere sahip olduğu ve sahip olduğunuz müşteri potansiyelinin tam olarak ne istediğine göre değişiklik gösteren makina seçiminde hata yapma olasılığını azaltır.
Tavsiye edilen halı sıkma makinasının devri en az 1200 ve üzeri olmalıdır. Böylelikle %95'e kadar nem azaltmak mümkün olabilir. Tamburunun kalınlığı 3 mm ve krom olmalıdır. böylelikle sağlıklı sıkma işlemi makinayı yormadan gerçekleşir.
Makina seçiminde ölçüler bölge halkının genellikle kullandıkları halı boyutlarına göre değişmektedir.

Halı Sıkma Makinası Özellikleri
Halı sıkma makinalarının kalbi sayılan motorlar, uzun yıllar hizmet verecek şekilde üretilir. Şanzımanından kayışına kadar her ayrıntısı üretim mühendislerimiz tarafından hassas şekilde kontrol edilerek kullanılır.

Makinanın diğer önemli parçası tambur, gerçek krom kullanılarak, uzun yıılar paslanma yapmadan kullanılabilmek üzere tasarlanır.