Halı Sıkma Makinası ModellerimizHalı sıkma makinası modellerimiz, tekerlekli veya amortisör ayaklı, krom tamburlu, son sistem halı sıkma makinalarıdır. Halı sıkma makinaları, battaniye sıkma, yorgan sıkma, yolluk ve paspas sıkma makinası olarak da kullanılabilir. Tekerlekli veya amortisör ayaklı olarak seçilebilir. Birinci kalite 3 mm krom tamburu ile yüksek devirlerde rahatlıkla kullanılabilir. % 95 kuruluk elde edebilen makinalarımızın üretiminde her adımdaki malzeme seçiminde 1. kalite seçimler yapılmaktadır. Halı sıkma makinası hakkında müşteri temsilcilerimizden daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.
Halı yıkama fabrikaları için özel olarak imal edilmiş olan Kartek boru ve rulo tip halı sıkma makinası yıkanan halıları mükemmel bir şekilde sıkar, sıkma sırasında durulama olanağı tanır ve kurutmaya en yakın nemliliğe ulaştırır. Sanayi elektriği ile çalışma olanağında üretilen makinalarımız halı yıkama firmalarının vazgeçilmezidir ve kaliteli malzeme ile üretildiği için dayanıklıdır. Halı yıkama makinalarımız ile yıkama sonrası sıkma ve kurutma işlemiyle birlikte 2-3 saat içerisinde müşterinize teslim etmeye hazır hale gelmektedir. Böylelikle zaman, işçilik ve maaliyet kazancınız doğacaktır. Sıkma işlemi yapacağınız halıların boyutuna göre özel olarak üretilen halı sıkma makinası her boyuta uygun seçenekleriyle halı yıkama firmalarına profesyonel destek sağlamaktadır. Son teknoloji hava kanalları ile sıkma süresinin en aza indirildiği makina seçerken dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir

Halı Sıkma Makinası Alırken Nelere Dikkat Etmelidir ?


Her satın alma işleminde de olduğu gibi ihtiyacımız olan doğru bilgi, işletmenizin hangi kriterlere sahip olduğu ve sahip olduğunuz müşteri potansiyelinin tam olarak ne istediğine göre değişiklik gösteren makina seçiminde hata yapma olasılığını azaltır.
Tavsiye edilen makinanın devri en az 1200 ve üzeri olmalıdır. Böylelikle %95'e kadar nem azaltmak mümkün olabilir. Tamburunun kalınlığı 3 mm ve krom olmalıdır. Böylelikle sağlıklı sıkma işlemi makinayı yormadan gerçekleşir.
Makina seçiminde ölçüler bölge halkının genellikle kullandıkları halı boyutlarına göre değişmektedir.

Halı Sıkma Makinası Özellikleri
Makinanın kalbi sayılan motorlar, uzun yıllar hizmet verecek şekilde üretilir. Şanzımanından kayışına kadar her ayrıntısı üretim mühendislerimiz tarafından hassas şekilde kontrol edilerek kullanılır.

Makinanın diğer önemli parçası tambur, gerçek krom kullanılarak, uzun yıılar paslanma yapmadan kullanılabilmek üzere tasarlanır.

Kapak kavrama sistemi
• Makine sessiz ve titreşimsiz çalışır
• Boru tipi makina, rulo halı sıkma şekli nedeniyle halıya hiçbir zarar vermez
• Bu makinayla sıkılan halılarda %98 kuruluk sağlanır
• Halı sıkma makinasında , halı durulama makinası özelliği mevcuttur
• Halı sıkma makinası, kuruma sırasında suyun saçaklardan akmasına engel olarak mükemmel saçak temizliği elde edilmesine yardımcı olur
• Zaman ve işçilik verimi artar
• Halı yıkama sonrası kir kusması olmaz
• Deterjan kalıntıları olmaz
• Halılarda deformasyon, kırılma gibi sorunlar olmaz
• Halılar uzun süre nemli kalmadığı için halılarda kötü koku olmaz


Kurulum

• Makine düz bir zemin üzerine teraziye alınmış şekilde kurulmalıdır. Cihazınızı kurarken güç ve voltajının şebekenize uygun olup olmadığını kontrol ediniz.


Kullanım
• Yönetmeliklere göre elektrik bağlantısı yapıldıktan sonra halı tanbur içine iki ucu denk ve dönme yönünde yerleştirilmelidir. Aksi taktirde makina balanstan dolayı zıplayıp kendine, insanlara ve çevreye zarar verebilir.
• Bu şekilde halı yerleştirildikten sonra açma kapama düğmesi yardımı ile makineye hareket verilir. 5-6 dakika çalıştıktan sonra stop edilir, tamburun dönmesi tamamen durunca kapak açılarak halı alınır ve bir süre havalandırmaya bırakılır.
Uyarılar
• Halı, makina içerisine iki ucu düz bir şekilde saat yönünün tersi yönünde sıkı şekilde sarılarak yerleştirilmelidir.(Aksi halde balansa neden olup makineyi zıplatacaktır.)
• Kapak tam kapatılmadan makine kesinlikle çalıştırılmamalıdır.
• Ters yüzü tutkallı, içersinden su geçirmeyen halılar makinemiz içersinde sıkılmamalıdır. Bu halılar vakumla kurutulmalıdır.
• Çalışan makinenin kapağı kesinlikle açılmamalıdır.
• Tambur tam durmadan kapak açılmamalıdır.
• Halı sıkma işlemi bir kerede yapılmalı, makine durdurulup tekrar çalıştırma yapılmamalıdır.
• Tambur içersinde açılmayan halılar makine durdurulup sarım yönüne ve şekline özen gösterilerek tekrar sarılmalıdır.
• Kısa yolluk halıları sıkılırken makine içersine dengeli bir şekilde yerleştirilmelidir.
• Makine içersine sığmayan halılar katlanarak, sıkıştırılarak makine içersine yerleştirilmemelidir.
• Makine topraklama hattı çekilmeden çalıştırılmamalıdır.
• Elektrik kablosunu yere değmeyecek şekilde asılı monte ediniz.
• Çalışma esnasında makineye dokunmayınız yerini değiştirmeyiniz.
• Fişi prizden çıkarırken kablodan asılmayınız. Hasarlı kablo ile çalışmayınız.
• Makinelerin çalıştırma şekli firmamız dışındaki kişiler tarafından değiştirilmesi durumunda makine garanti kapsamı dışına çıkar.

Makine Bakımı
• Makinenizle ilgili olarak yapacağınız, taşıma, temizleme, bakım işlerinde mutlaka fişi prizden çekiniz.
• Kullanım sıklığına göre 30 ila 60 gün içersinde rulman yağ bakımı yapılmalıdır.
• Motor kayışları gevşediği takdirde gerdirilmeli, aşındığı takdirde değiştirilmelidir.

Detaylı bilgi almak isterseniz aşağıda formu doldurup gönderin, müşteri temsilcimiz sizi hemen arasın.
Veya formun altında yer alan detaylı açıklamaları okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.
Meraklısına...

» Cleanvac Halı sıkma makinaları,   » İzmir halı sıkma makinaları,   » izmir ayaklı halı kurutma makinaları,   » izmir tekerlekli halı kurutma makinaları,   » Halı sıkma makinası,   » Halı sıkma makineleri,   » Halı sıkma ve kurutma,   » Halı sıkma makinalarını nasıl bulabilirim,   » Halı sıkma makinası fiyatları,   » Amortisör ayaklı halı sıkma makinaları,   » Tekerlekli boru tipi halı sıkma makinaları,   » Amortisör ayaklı halı sıkma makinaları fiyatları,   » Halı sıkma ve kurutma makinasını nereden bulabilirim,   » Halı sıkma makinası fiyatı,   » Tekerlekli boru tipi halı yıkama makinalarını nereden bulabilirim,   » Amortisör ayaklı halı sıkma makinasını nereden bulabilirim,   » Halı Kurutma Makinası fiyatları,   » boru tipi halı sıkma makinası,   » Halı sıkma ve kurutma makinaları fiyatları,   » halı sıkma makinaları,   » halı sıkma ve kurutma makinası,   » amortisör ayaklı halı sıkma makinaları özellikleri,   » tekerlekli boru tipi halı sıkma makinaları özellikleri,   » cleanvac halı sıkma makinaları,   » halı sıkma makinesi,   » amortisör ayaklı halı sıkma makineleri,   » tekerlekli boru tipi halı sıkma makineleri,   » tekerlekli halı sıkma makineleri,   » tekerlekli boru tipi halı sıkma makinelerini nereden bulabilirim,   » amortisör ayaklı halı sıkma makinesini nereden bulabilirim,   » halı sıkma ve kurutma makinelerini nereden bulabilirim,   » halı sıkma makinası satan firmalar,   » boru tipi halı sıkma makineleri,   » boru tipi halı sıkma makinaları,   » Halı sıkma makinaları,   » Halı sıkma makinası,   » Halı sıkma,   » Halı sıkma makinaları fiyatları,   » Halı sıkma makinesi özellikleri,   » Halı sıkma ve kurutma makinası,   » Halı sıkma makinaları izmir,   » Amortisör ayaklı halı sıkma makinaları,   » Halı sıkma makinalarını nereden bulabilirim,   » Tekerlekli boru tipi halı yıkama makinaları,   » Tekerlekli boru tipi halı yıkama makinalarını nereden bulabilirim,   » Amortisör ayaklı halı sıkma makinasını nereden bulabilirim,   » Cleanvac Halı sıkma makinaları,   » Halı Sıkma Makineleri fiyatları,   » Halı sıkma ve kurutma makinelerini nereden bulabilirim,   » Tekerlekli boru tipi halı sıkma makinaları özellikleri,   » Amortisör ayaklı halı sıkma makinaları özellikleri,   » Halı sıkma ve kurutma makinası özellikleri,   » Halı sıkma makinası izmir satış izmir,   » Halı sıkma makinesi satış noktaları,   » Halı sıkma makinaları,   » Halı Sıkma Makinası Tekerlekli Boru Tipi,   » İzmir halı kurutma makinaları,   » Halı Sıkma Makinası Ayaklı Amortisörlü,