Cami Süpürgesi

Cami süpürgesi, camiler gibi geniş alanlar için özel üretilmiştir. Cami süpürgesi, cazip fiyatlar ve uygun ödeme seçenekleri ile Kartek Makina´da!

Cami Süpürgesi

Süpürge ile cami halılarının temizlenmesi, halı ömrünün uzatılması, sağlıklı ve temiz bir ibadet alanı oluşturulması açısından çok önemlidir. Cami halıları, normal halılardan daha kalın ve sıktır. Bu sık dokuma hav bırakmanın da daha fazla olmasına neden olur. Bu havların halı yüzeyinden alınması gerekmektedir.Vakum motoru gücünün yetersizliği, emiş yapamaması, tek fanlı motor kullanılması, aksesuarlarının zayıflığı, makinanın endüstriyel amaçlı olmadığı için konstrüksiyon zayıflığı kazanın küçük olmasından mütevelli erken dolması, motor ömrünün azlığı ev tipi süpürgelerin camilerde kullanımını engel olmuştur.
Halıların sürtünmeye karşı gösterdiği direnç, vakum arttıkça cami halılarının süpürülmesi işini oldukça zorlu bir hale getiriyordu. Zaman içerisinde süpürge üreticileri evler için üretilmiş olan el gırgırı şeklindeki süpürgeleri elektrikle çalışır şekilde, cami süpürge olarak pazara sunmuştur. Ancak bu makinaların hem ağız genişliklerinin dar olması hem de toz kapasitelerinin düşük olması bunlarında endüstriyel amaçlı kullanımına engel olmuştur.
Bugün firmamız, dünya pazarlarında satılan geniş alan halı süpürge makinasını yukarıda bahsettiğimiz sorunları göz önüne alarak camilerin kullanımına sunmuştur. Makinanın çalışma prensibi dönen bir fırça, bu fırçalamanın olduğu yerde vakum motoruyla güçlü vakumlama yapmaktadır. Cami süpürgesinde fırçalar dönme hareketi ile havları ve hav kalıntılarını çıkarır, altta kalan tozu dövücü özelliğiyle üste çıkarır. Çift fanlı vakum motoruyla güçlü vakum yapar..
KULLANIMI

- Fırça ayarını yapınız.
- Ayar vidasını sağa sola çevirerek fırçaya yukarı aşağı hareketi veriniz
- Yünlü halılar için fırçayı yukarı, sert halılar için fırçaya aşağı hareketi veriniz.
- Süpürgenin ilerlemesinde sorun varsa fırça yukarı kaldırılırsa daha kolay hareket edecektir.
- Yan taraftaki hortumu takmak için arkadaki vakum hortumunu çıkarıp yan taraftaki hortumun bağlantı ucunu takınız.
- Süpürgenin köşe yerlerde almadığı tozu, arkasında asılı olan aparatlar vasıtasıyla yan taraftaki hortuma takılarak elle temizliği sağlanır.
NOT: Süpürgenin ilerleme yönünü halı yönünün eğim tarafına doğru olmalıdır.

Whatsapp Bilgi