Cami SüpürgesiCami süpürgesi modellerimiz, halı döver fırçası ile cami temizliğinde etkili temizlik sağlayan, güçlü vakum özelliğine sahip makinalardır. Camilerde günlük temizliğin kısa sürede bitmesi ve halıların ıslak kalmadan temizlenmesi amaçlanır. Halı döver fırçası ile halılarda hav, kıl, tüy bırakmadan derinlemesine temizlik sağlanır. Emekten ve zamandan tasarruf sağlar. Yanında bulunan aparatlar ile sadece halılar değil, dar alanlar, perdeler, köşeler gibi bölümlerde de kullanılabilir.


MAKİNANIN KULLANILMASI

- Fırça ayarını yapınız.
- Ayar vidasını sağa sola çevirerek fırçaya yukarı aşağı hareketi veriniz
- Yünlü halılar için fırçayı yukarı, sert halılar için fırçaya aşağı hareketi veriniz.
- Süpürgenin ilerlemesinde sorun varsa fırça yukarı kaldırılırsa daha kolay hareket edecektir.
- Yan taraftaki hortumu takmak için arkadaki vakum hortumunu çıkarıp yan taraftaki hortumun bağlantı ucunu takınız.
- Süpürgenin köşe yerlerde almadığı tozu, arkasında asılı olan aparatlar vasıtasıyla yan taraftaki hortuma takılarak elle temizliği sağlanır.
NOT: Süpürgenin ilerleme yönünü halı yönünün eğim tarafına doğru olmalıdır.

ÖNEMLİ BİLGİLER

- Kullanım kılavuzu; cami süpürgesinin kurulması, çalıştırılması ve kullanımından önce okunmalı ve saklanmalıdır.
- Süpürgeyi kullanacak ve rutin bakımını gerçekleştirecek olan kişiler mutlaka kılavuzu okumalı ve makine hakkında bilgilendirilmelidirler.

EMNİYET KURALLARI

- Süpürgelerimiz güvenlik hususunda yürürlükte olan kurallara uygun olarak üretilmektedir.
-Kullanıcı yürürlükte olan kurallar gereğince makinelerimizin kullanma şartlarına, özellikle tanımlanan sınıflandırmaya uymalıdır.
- Süpürgelerimiz, elektrik çarpmasına karşı korumaya ilişkin olarak I Sınıfı bir cihazdır.
- Süpürgelerimiz fabrikada ayarlanır ve içinde bulunan tüm güvenlik ayarları yapılmıştır. Ayarlarının değiştirilmesi yasaktır.
- Süpürge daima sağlam ve düz bir zemin üzerinde kullanılmalıdır.
- Bu uyarıya uyulmaması tehlikeli bir duruma veya süpürgenin arızalanmasına sebebiyet verebilir.
- Elektrik bağlantısı yürürlükte olan kurallara uyularak ve imalatçı firmanın uyarıları dahilinde çalışabilecek uzman nitelikte teknisyenler tarafından gerçekleştirilmelidir.
- Hatalı bir bağlantı kişilere, hayvanlara veya nesnelere zarar verebilir.
- Bu durumlarda gelebilecek zararlardan imalatçı firma sorumlu tutulamaz.
- Bu durumda tesisin ve elektrik prizlerinin elektrik kapasitelerinin cihazın plakasında belirtilen maksimum güce(kw) uygun olduğunu kontrol ediniz.
- Şüphe halinde profesyonel açıdan uzman personele başvurunuz.
- Cihazın fişi ile prizi arasında uyumsuzluk olması halinde, prizin profosyonel açıdan uzman bir personel tarafından uygun tipte bir başka prizle değiştirilmesini sağlayınız.
- Süpürgeyi bağlamadan önce, plaka verilerinin elektrik şebekesi verilerine uygun olduğundan emin olunuz.
- Süpürgeyi beslemek için uzatma kabloları kullanmayınız.
- Süpürgenin elektrik güvenliği, sadece yürürlükte olan elektrik güvenliği kurallarının ön gördüğü şekilde etkin bir topraklama tesisine, doğru olarak bağlanmış ise garanti kapsamına alınır. ( TSEN 61230 )
- Bu temel güvenlik şartının kontrol edilmesi gereklidir. Şüphe halinde tesisin profesyonel açıdan uzman bir personel tarafından dikkatlice kontrol edilmesini talep ediniz.
- Tesisin topraklamasının yapılmamasından doğabilecek olası zararlardan imalatçı sorumlu tutulamaz.
- Süpürgenin elektrik besleme şebekesi ile bağlantısının kesilmesi, ancak fişinin çekilmesi veya tesis üzerindeki tek kutuplu şalterin kapatılması ile mümkündür.
- Yukarıda belirtilenlere uyulmaması imalatçıyı her türlü sorumluluktan muaf kılar ve ürünün ihmalkarlık çerçevesinde kullanılmış olduğunu gösterir.


AÇIKLAMA

Cami süpürgesi Karteknik Makina firması tarafından veya tavsiye edilen parçalar kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Başka parçaların kullanılması süpürgenin çalışma performansını ve güvenliğini etkileyecektir. Bu süpürge sadece tasarlanmış olduğu amaç doğrultusunda kullanılmalıdır. İmalatçı firma uygunsuz,hatalı ve mantık dışı kullanılmalardan doğabilecek olası zararlardan sorumlu tutulamaz. Süpürgelerimiz güvenlik açısından yürürlükte olan kurallara uygun olarak üretilmişlerdir.
Detaylı bilgi almak isterseniz aşağıda formu doldurup gönderin, müşteri temsilcimiz sizi hemen arasın.
Veya formun altında yer alan detaylı açıklamaları okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.