Buharlı Yıkama Makinası

Buharlı yıkama makinası, cazip fiyatlar ve uygun ödeme seçenekleri ile Kartek Makina´da!

Buharlı Yıkama Makinası

Buharlı yıkama makinaları, temiz su kazanına ilave edilen suyu rezistansı ile ısıtarak buhara çeviren, püskürtme ile temizlenen yüzeydeki kalan ıslaklığı vakumlayarak kurutan endüstriyel temizlik makinalarıdır.


NEDEN BUHARLI MAKİNA ?
Evsel & İşyeri temizliklerinde kullanılan su atık haline gelmektedir. Su kullanımını en aza indirmek gerek zaman gerek is maaliyet tasarrufu sağlar.Buharlı yıkama makineleri ile temizlik,
su kullanım miktarını büyük ölçüde azaltmak için üretilmiştir ve hijyen seviyesi en üst düzeydedir. 1 litre su ile yapılan buharlı temizlik sayesinde normale göre kullanılan su miktarı bakımından
yaklaşık 1000 litre sudan tasarruf sağlar. Buharlı yıkama makinaları ile hem çok az su tüketmiş, hem de gözle göremeyeceğimiz bakterileri yok ederek hijyenik bir ortam sağlamış olursunuz.
Su buharı 97 ° C Kaynamış olur ancak herhangi bir temizleme etkisi yoktur. 120 °C veya daha yüksek basınç altında olan su buharı gaz niteliği taşıdığından
ulaşılması en zor yerdeki kir ve lekelere nüfuz ederek hijyenik temizlik sağlar.
Karteknik Makina Buharlı Yıkama Makineleri doğru basınç sayesinde kuru su buharı üretirler ve bu "nötr buhar" 170 ° C de 6 bar basınç ile en iyi sonucu verir.
Buhar, mineraller ya da elektrik iletkenliği ile tozlara statik yük nötralize eder. Böylelikle yüksek ısı buharı kirleri çözmek, ayırmak ve tüm kir parçacıklarını, yağ parçacıklarını, mikropları, bakterileri ve toz akarlarını yok eder.
Sık sık alerjiye sebep olan toz akarları Buharlı temizlik makinalarının yüksek sıcaklık ve basıncında yaşamaları imkansızdır. Basınçlı buhar gücü temizlikte mükemmel sonuçlar almamızı sağlar.
Hiçbir kimyasal madde kullanılmadan sadece su ile yapılan temizliklerde buharın gücü ile etkili sonuçları gözle görünür vaziyette olacağından memnun kalacağınıza eminiz.

Buharlı Temizlik Nedir ?
Klasik olarak tanımladığımız, bildiğimiz temizlik sistemlerinden çok daha etkilidir. Diğer temizlik çeşitlerine göre daha fazla hijyenik temizlik sağlayan güvenilir bir temizleme metotudur.
Bu temizlikte deterjanın yerini buhar almaktadır. Bu sayede maaliyet azalır. Buhar gerekli basınç ve ısı değerine ulaşınca iyonize olur ve iyonize buhar tanecikleri temas ettiği yüzeylere
tutunmuş vaziyette olan kir tanecikleriyle etkileşim içerisine girerek kendini kire bağlar. Bu bağ aynı zamanda kiri bağlı olduğu yüzeyden ayırır. Böylece temizliğin ilk aşaması gerçekleşmiş olur.
Buharla nemlendirme işlemine alınmış bez, bu uygulamanın hemen ardından kir taneciğini sıyırarak temizleme operasyonunu tamamlar.
Veya birinci aşamanın ardından yapılacak olan vakumlama(emme) işlemi temizliği gerçekleştirir. Herhangi bir kimyasal temizlik ürünü kullanılmadığı için başta çocuklar olmak üzere insan sağlığı açısından
ve çevreye sağlığına tehdit oluşturmadığı gibi gerçek anlamda hijyen sağlayarak çocuklarımızın ve sizlerin rahat nefes almanızı sağlar.
Kesinlikle deterjan ve diğer benzeri kimyasal ürünleri kullanmaksızın, suyun bize sunduğu temizlik anlayışı ile 170 derecede buhara dönüşmesiyle tüm eşyaları pratik ve hızlı bir şekilde temizleyerek ve hijyen sağlıyor.
Bu yöntemle birlikte kimyasalların uzun vadede yaşam alanlarınızda bulunan materyallere ve çevresine verdiği zararlardan eşyalarınızı koruyabilirsiniz.
Buharlı temizlik makinelerinin " Yüksek Isıdaki Buhar " sayesinde alerjenlerle (akar olarak bilinen) savaşında bilinen tüm yöntemlere göre çok daha başarılı ve çok kesin bir çözüm olduğu kanıtlanmıştır.

BUHARLI YIKAMA & TEMİZLİK MAKİNALARI KULLANIM ALANLARI NELERDİR ?
Sağlık Sektörü :
Hastaneler, sağlık ocakları, muayenehaneler, klinikler,huzur evleri, evler, ambulanslar
Ulaşım:
Güçlü buhar yağ kaldırır ve cam ve derinlemesine koltuk temizler. Koridor, halı, mekanik parçalar ve daha fazlası.
Toplum hizmetleri:
En sık görülen sorunlardan biri olan kamusal alanlarda sakız, içecek lekeleri, yiyecek yağı, ketçap gibi lekelerde kanepeler, sandalye minderleri vb ortamlarda basitçe yıkanarak temizlenebilir.
Oteller:
Banyo armatürleri, zemin, duvar, minder ve halı çabuk temizlenebilir. Ekolojik, mükemmel hijyen sunar.
Gıda sanayi:
gıda ve restoran sektöründe etkin ve dezenfeksiyon yöntemi olan buharlı temizlik ile mutfaklarda da hijyen garanti !
Temizlik sektörü:
Halı yıkama fabrikaları, detaylı araç içi temizlik istasyonları, oto yıkama istasyonları, benzin istayonları, temizlik şirketleri
Kısacası temizlik ve hijyenin gerekli olduğu her yerde buharlı temizlik makinası kullanılmakta…

KULLANIM
- Buharlı yıkama maki̇nası nın en beli̇rgi̇n özelli̇ği̇ lekeleri̇ buhar i̇le çözmesi̇ vakum i̇le yok etmesi̇di̇r.
- Fi̇şi̇ pri̇ze takmadan önce maki̇nanin arka tarafinda bulunan su deposunu doldurunuz.
- Yapacağiniz temi̇zli̇ğe uygun aparati seçi̇ni̇z,elasti̇k hortumu ki̇rli̇ su tankindaki̇ vakum gi̇ri̇şi̇ne takınız.
- Resi̇stans düğmesi̇ne basınız ve led ışıgının yanmasını bekleyi̇ni̇z.
- Işik yandiktan sonra buhar tuşuna basarak buhar elde edebi̇li̇rsi̇ni̇z.
- Sicak su i̇le temi̇zli̇k i̇stendi̇ği̇nde,hem buhar düğmesi̇ni̇ hemde su düğmesi̇ne basiniz.
- Vakum düğmesi̇ne basıp vakum motorlarini çaliştiriniz ve ki̇rli̇ yüzeyi̇ maki̇neni̇zi̇n i̇çi̇ne çeki̇ni̇z.
- Vakum ve buhar özelli̇ği̇ i̇le hali yıkamak süpürmek kadar kolay.
- Buhar ve vakum i̇le deri̇nlemesi̇ne koltuk temi̇zli̇ği̇ artik çok kolay.

TEMİZLİK VE BAKIM
-temizlik ve bakım işlerinden önce mutlaka fişi prizden çekiniz. Makinanın kullanımı tamamlandıktan sonra her zaman kirli su tankını hortum grubunu,ve aparatları temizleyin ve ıslak ise kurutunuz.
-ıslak kullanımdan sonra cihazınızı birkaç dakika temiz su çekerek çalıştırınız.boruların kuruyabilmesi içinde çok az bir süre kuru hava çekiniz.bu sayede makinenizde pisliklerin birikmesi ve kötü koku yapması söz konusu olmayacaktır.
-gerek hijyenik nedenlerden gerekse maninenizin uzun ömürlü olması için kesinlikle makinenizi ıslak ve kirli halde bırakmayınız.
Whatsapp Bilgi